Pro Lift OÜ erilahenduse Kaitseliidu veokitele

Pro Lift OÜ töötas välja ja valmistas erilahendusena militaarotstarbelise seadme, millega saab opereerida nii konkslifti vahetuskeresid kui ka merekonteinereid. Lahendus paigaldati 40. Kaitseliidu Volvo FMX veokile.

Kaitseinvesteeringute keskus ostab Volvo Trucks Estonialt uued kaitsevõimekust tõstvad ning kuluefektiivset universaalsed Volvo FMX konteinerveokid.

Sõidukid on toodetud Rootsis, ent kogu lisavarustus ja pealisehitus on projekteeritud ning paigaldatud Eestis Volvo Trucks Estonia poolt koostöös Eesti ettevõttega Pro Lift OÜ. Viimane töötas välja ja valmistas erilahendusena militaarotstarbelise seadme, millega saab opereerida nii konkslifti vahetuskeresid kui ka merekonteinereid.

Kaitseminister Jüri Luik avaldas rõõmu Eesti sõjalise võimekuse tõusu üle. „Nende konteinerveokitega saab sisuliselt vedada kõike, mis Eesti kaitseväel tarvis ning seda erakordselt suures koguses – kuni 65 tonni,“ lausus Luik.

Ta lisas, et rahulolu on alati suurem, kui tegemist pole üksnes kvaliteetse sõjatehnika või varustuse hankega. „Rahvusvahelise koostööga tugevdab Eesti kaitsealaseid suhteid lähedaste partneritega ning ühtlasi panustab Eesti majandusse praegusel kriisiajal,“ ütles Luik.

„Meie eesmärk on varustada Eesti Kaitseväge vastupidavate ja kvaliteetsete sõidukitega, mis aitaksid tõsta mitte ainult kaitsevõimekust, vaid oleksid ka võimalikult kuluefektiivsed terve sõiduki elutsükli vältel,“ ütles Riigi Kaitseinvesteeringute Keskuse sõidukite kategooriajuht Toomas Kalda.

Volvo FMXi mudelit iseloomustab tugev raam, vastupidav esiosa ning suurepärane sõidumugavus, mis võimaldavad veokil ka rasketes tingimustes ökonoomselt liikuda. Veokite pealisehitisi saab omavahel kombineerida ja nad on ühilduvad kaitseväes praegu kasutuses oleva varustusega.

Tarnitud Volvo veokid võtab suuremas jaos kasutusele 2. jalaväebrigaadi tagalapataljon ja toetuse väejuhatuse logistikapataljon.

Volvo Trucks Estonia tegevjuht Maria Karlström märkis, et Volvo on olnud Eesti Kaitseväe pikaajaline koostööpartner. „Riiki võib selles valdkonnas pidada teadlikuks kliendiks nii-öelda smart customeriks, kes teab väga täpselt, mida ja miks tal vaja on. Volvo FMX on kvaliteetne, töökindel ja vastupidav veok,” lisas ta.

Raamleping sõlmiti mullu augustis ning lepingu maht on kokku ca 6,9 miljonit eurot. Esimesed kaks sõidukit anti Eesti Kaitseväele üle juba selle aasta veebruaris, mis andis võimaluse veokeid eksponeerida ka paraadil ning viimane tarne on planeeritud selle aasta viimasesse kvartalisse.

Link originaalartiklile: https://kaitseministeerium.ee/et/uudised/kaitsevae-soidukipark-taieneb-40-uue-volvo-konteinerveokiga

Jaga seda postitust

Veel uudiseid

Leidsid võimaluse meiega koostööks?

Kui saame sinu elu paremaks teha oma seadmetega, siis võta meiega ühendust!